A tizenegyedik helyen zárta az évet junior csapatunk

Péntektől vasárnapig nyolc csapat versengett egymással a Junior „B” döntőben, melynek házigazdája klubunk volt. A három nap alatt az Ostoros Károly Csarnokban nyolc, majd vasárnap négy mérkőzést a Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnokban rendeztünk. Bodrogi Csaba együttese két győzelemmel és egy vereséggel a 11. helyen zárta a szezont.

2024. április 26. péntek
Zalakerámia ZTE KK U18 - Atomerőmű SE U18A  91 – 48 (20-11, 24-13, 29-11, 18-13)

Zalakerámia ZTE KK: Garai 9/6, Tóth B. 16/3, Gerencsér 19, Hosszú 7, Ruzsics 8, csere: Jordán 4, Kovács 13, Szalai 4, Tóth Á. 2, Tóth M. 7/3, Molnár 2, Horváth. edző : Bodrogi Csaba .

2024. április 27. szombat
Zalakerámia ZTE KK U18 - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 68 – 79 (30-13, 19-18, 11-26, 8-22)

Zalakerámia ZTE KK: Garai 12/6, Tóth B. 13/9, Gerencsér 18/3, Hosszú 7, Ruzsics 7/3, csere: Jordán 8, Kovács, Szalai 3, Tóth Á., Tóth M., Molnár. edző : Bodrogi Csaba

2024. április 28. vasárnap
Szolnoki KA/A - Zalakerámia ZTE KK U18 76 – 94 (22-23, 15-28, 25-16, 14-27)

Zalakerámia ZTE KK: Garai 25/6, Tóth B. 22, Gerencsér 16, Kovács 16/3, Ruzsics 7. csere: Jordán 3/3, Szalai, Tóth Á. 2, Tóth M., Molnár 1. Hosszú 2, Horváth. edző : Bodrogi Csaba

Bodrogi Csaba: Három mérkőzés várt ránk 3 nap alatt, erre készültünk az elmúlt 1 hónapban, kiélezett mérkőzésekre számítottunk, mivel a rájátszás csoportküzdelmei alatt ezt tapasztalhattuk meg. A mi eddigi teljesítményünk változó volt, amit meghatároztak egyrészt a hiányzások, másrészt a pillanatnyi formánk.Az első mérkőzésen a fiúk azonnal megmutatták, hogy milyen elszántsággal készültünk a B döntőre, kiváló védekezéssel az első pillanattól kezdve uraltuk a mérkőzést és magabiztosan vertük meg a Paks csapatát, akiktől tartottunk, mert jól támadó és dobó csapatról beszélhetünk. A játékosaink megvalósították a megbeszélt taktikát és a vártnál magabiztosabban, nagy különbséggel tudtunk nyerni. A legjobb négybe jutást követően a Zsíros Akadémia ellen léptünk pályára és hasonló agilitással és lendülettel játszottunk, az első félidőben kiválóan teljesítettek a fiúk és 18 pontos előnnyel zártuk azt, de a 2. félidőben nem tudtuk azt a játékot folytatni. Talán elfáradtunk a saját magunk által diktált ritmusban, de már a félidőben éreztem a fiúkon, hogy nem ugyanazon az energia szinten voltak, mint a kezdéskor, sajnos kipontozódások miatt tovább gyengültünk, amit már nem bírtunk el.
Csalódottan, de újra elszántan készültünk a 3. hely megszerzésére az utolsó mérkőzésen a Szolnok ellen és szerintem mi jobban fel tudtunk pörögni, ez volt a sorsdöntő. A második és a negyedik negyedekben mutatott lendületünknek és a sikeresebb zóna elleni játékunknak köszönhetjük a győzelmünket, s ezzel a bajnokság 11. helyét szereztük meg, amihez gratulálok a fiúknak.

A Junior „B” döntőt a MAFC és a Zsíros Akadémia Kőbánya csapata vívta, ahol utóbbi nyert.