Az előny újra nálunk!

Az első félidőbe remek tripladobásainak köszönhetően vezetett a DEAC a negyeddöntő harmadik összecsapásán. A második félidőben megalkuvást nem tűrően játszott csapatunk és megnyerte a mérkőzést és 2-1-re vezetünk a párharcban.

Zalakerámia ZTE KK- DEAC  82-66 (24-18, 13-25, 24-12, 21-11)
Zalaegerszeg,  1630 néző, Jv: Kapitány , Győrfy, Győrffy

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 9, Szalay 4, Paige 12/3, Ikpe 13, Tóth 6, csere: Ostojic 9, Németh 6, Csátaljay 3/3, Keller 4, Ona Embo 11/9, Makkos 3/3, Csuti 2.edző: Matthias Zollner

DEAC: Edwin 7/3, Neuwirth 15/15, Drenovac 6, Williamson 7, Buljevic 6, csere: Tadic 18/12, Garamvölgyi 3/3, Czermann, Várszegi, Hegedüs 2, Hőgye 2. edző: Andjelko Mandic

A vendégek keretéből betegség miatt hiányzott Mócsán Bálint.

Határozott és kemény védekezéssel kezdtünk és nehezen tudott helyzetbe kerülni a DEAC. Szalay büntetőivel, Hicks és Ikpe kosaraival a 3. percben 8-3-ra vezettünk. A 4.perc ellején Szalay remek betörésből, faulttal együtt szerzett kosarat (10-5). Nagy volt a küzdelem a pályán, de pontosságban ellenfelünk fölé nőttünk. Paige hármasával és Hicks büntetőjével 14-6-ra elléptünk. Jól szállt be a padról Németh Ákos és négy pontjával ellensúlyozni tudta Neuwirth hármasát (18-11). Törekedtünk a gyors játékra, amibe azért belecsúsztak hibák. A negyed utolsó percében Neuwirth és Buljevic kosaraival zárkóztak a debreceniek. Ona Embo utolsó másodpercben szerzett hármasával távol tartottuk ellenfelünket (24-18).

Tóth Ádám centerkosarával nyitottuk a második negyedet, majd Tadic vezérletével egyre közelebb zárkózott a DEAC. Megakadt a támadójátékunk és a 13. percben egy triplányi távolságra jöttek fel a vendégek (31-28). Nem javult a játékunk és Edwin hármasa után Matthias Zollner időt kért (32-31). Nem használt a taktikai szünet és egymás után három távolit szerezve átvette a vezetést a Debrecen (32-40). Paige labdát szerzett a 18. percben és Ostojic fejezte be egy közelivel a támadást (34-40). A félidő utolsó percében Ostojic faulttal együtt szerzett kosarat, de Tadic egy újabb hármassal verte vissza a felzárkózási kísérletünket (37-43).

A nagyszünet után két gyors kosárral kezdtünk, amire két perc elteltével tudott válaszolni a DEAC (41-45). Minden labdáért és pontszerzésért keményen meg kellett küzdeni a feleknek.  A 23. perc elején Ikpe révén egy pontra zárkóztunk (44-45). Nem volt megállás, mi diktáltuk az iramot és a 26. perc elején Ikpe és Hicks kosaraival egyenlítettünk, Keller duplája már a vezetést jelentette csapatunknak (50-48). A vendégek időkéréssel próbálták megtörni a játékunkat, de sikertelenül. Ellenálhatatlanul mentek előre a fiúk és állva hagytuk ellenfelünket. A 29. perc elején Ona Embo hármasa után időt kértek a vendégek (59-50). A negyed utolsó percében Williamson törte meg a DEAC rossz sorozatát egy közelivel (59-52). A negyed záró momentuma a vendégeké volt, hiszen Paige büntetői után Tadic szerzett az utolsó másodpercben egy távolit (61-55).

Paige és Tóth kosaraival tíz pontra növeltük az előnyünket a záró negyed első percében (65-55). Edwin kosara után Keller dolgozott meg egy kétpontosért (67-57). Felváltva szereztek kosarat a csapatok, így nem változott a különbség. A 34. percben két labdaszerzésből is indulni tudtunk és Ona Embo, majd Paige is látványos zsákolással fejezte be a támadásunkat (71-59). A negyed felénél egy kicsit megtorpant a játékunk, de tényleg csak egy percre és szinte megállás nélkül mentünk előre és fokozatosan távolodtunk ellenfelünktől (75-62). A DEAC ellőtte az első félidőben a puskaporát, amit Andjelko Mandic is érzett és két perccel a találkozó vége előtt a fiatalokat küldte a parkettre, ahogy Zollner edző is. A magyar kontingens is hozzátett a sikerhez, Csuti egy közelit, Makkos pedig egy távolit tett a közösbe (82-66).

Második félidei játékunknak köszönhetően 2-1-re vezetünk a párharcban, melynek negyedik összecsapása hétfőn Debrecenbe lesz.

Fotó: Katona Tibor