Küzdöttünk, de nem bírtunk a remek napot kifogó Szombathellyel

Az elődöntő második összecsapásán remek hangulat várta a csapatokat. A találkozó elején még tudtuk tartani a lépést a címvédővel, de a folytatásban a remek dobóformát mutató vasiak fokozatosan növelték előnyüket és megnyerték a mérkőzést.

Zalakerámia ZTE KK- Falco Vulcano Energia KC Szombathely 71-96 (13-22, 21-24, 19-27, 18-23)
Zalaegerszeg, 1920 néző, Jv: Kapitány, dr. Mészáros, Frányó

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 9/3, Szalay, Paige 13/3, Ikpe 6, Tóth 7, csere: Németh 5, Ostojic 14/6, Keller 4/3, Ona Embo 13/3, Csátaljay, Makkos, Csuti.  edző: Matthias Zollner

Falco KC: Pot 10, Tanoh Dez 4, Benke 12/9, Krivacevic, Tiby 19/6, csere: Keller A. 5/3, Jordano 15/15, Barac 6, Perl 2, Pongó 15/15, Kovács 8/3, Verrasztó, edző: Milos Konakov

Kipontozódott: Ikpe 27’, Paige 39’

Nagy hangorkán közepette kezdődött el a találkozó, melynek elején felváltva szereztek kosarat a csapatok (6-3). A 4. perc elején Tóth Ádám három védő gyűrűjében szerzett közelit, majd Keller Ákos szórt egy távolit (8-6). A kezdeti koncentrációnk kezdett visszaesni és a 6. percben Pot ziccerével átvette a vezetést a Falco (8-9). Időkérés után a vasiak ragadták magukhoz a kezdeményezést és 9. percben Pongó második távolijával 11-20-ra vezettek. Nem ültek a dobásaink, míg a vendégek kosárral fejezték be a támadásaikat (13-22).

A második negyed elején 6-0-val kezdett a Falco, majd Hicks és Ona Embo kosaraival 7-0-val válaszoltunk (20-28). A 13. perc elején Tiby duplájával és Jordano triplájával távolodtak a vendégek (20-33). Nagy küzdelem folyt a palánkok alatt, sok faultot fújtak a játékvezetők. Ikpe és Hicks kosaraival faragtunk a hátrányunkon, a lendületünket Konakov mester időkéréssel próbálta megtörni (27-35). A folytatásban, mivel már mindkét csapat bónuszban volt, főleg büntetőkből szerzett pontokkal változott az eredmény. Két perccel a félidő előtt Paige hármasával és Ostojic büntetőivel hét pontra zárkóztunk, de Benke egy hármassal visszavetette lendületünket (34-46).

Ona Embo hárompontosa után hét szombathelyi pont érkezett (37-53). Benke nyolc pontjával és Jordano triplájával a 24. percben húsz pontra nőtt a hátrányunk (39-59). Nem tudtuk megtörni a vasiak lendületét és hat perc alatt 21 pontot kaptunk (43-67). A helyzetünket tovább nehezítette, hogy Ikpe a 27. percben kipontozódott. A negyed hajrájában tíz pontot szerezve csökkentettük a különbséget (53-73).

Pongó két triplával kezdte a záró játékrészt, amire Ostojic duplájával és két büntetővel tudtunk válaszolni (57-79). Keller közelijét követően Ostojic szerzett távolit, majd Tiby is hintett egymás után kettőt (60-87). Időt kértünk, majd jó ritmusban kezdtük meg az utolsó öt percet, méghozzá 5-0-val (65-87). Küzdöttünk becsülettel, de a remek dobóformát kifogó vasiakkal nem tudtuk felvenni a versenyt (71-96).

A párharcban 2-0-ra vezet a Falco KC, a harmadik összecsapást május 3-án, pénteken rendezik Szombathelyen.

Fotó: Katona Tibor