Nem sikerült megállítanunk a Falco KC-t, készülhetünk a bronzcsatára

Az elődöntő harmadik mérkőzésén a Falco KC érvényesítette a hazai pályát és magabiztos játékkal, három győzelemmel zárta le a párharcot és jutott a bajnoki döntőbe.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 103-59 (26-14, 25-11, 26-17, 26-17)
Szombathely, Jv: Földházi, Montgomery-Tóth C., Győrffy

Falco KC: Tanoh Dez 8/3, Pot 10/3, Benke 15/9, Tiby 6, Krivacevic 8. Csere: Keller Á., Perl 20/3, Pongó 10/6, Kovács B. 6/6, Jordano 14/12, Barac 3, Verasztó 3/3. edző: Milos Konakov.

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 5/3, Szalay 12/6, Paige 10, Ikpe 3/3, Tóth Á. 2. Csere: Ostojic 10, Ona Embo 2, Csátaljay 2, Keller I. 6/3, Németh Á. 2, Gyimes 5/3, Csuti. edző: Matthias Zollner.

A hazaiak kezdetek jobban és két perc elteltével 8-0-ra vezettek. Nehezen építettük támadásainkat és a pontok sem igazán jöttek. A negyed felénél Tanoh Dez pontjaival már tíz pont fölé nőtt a különbség (16-5). Állandósult a kétszámjegyű hazai előny a negyed végére (26-14).  A második játékrészben sem mentek a dobások és a palánk alatt is fölényben volt a Szombathely. A 15. percben már húsz pontra nőtt a hárányunk (43-23). A félidő végét is megnyomta a házigazda és mindössze egy duplát engedett nekünk és konkrétan eldöntötte a találkozót (51-25).

A nagyszünet után kicsivel határozottabb lett a játékunk. A Perl és Benke is elemében volt, míg nálunk Keller és Paige tudott kosarat szerezni. A hazaiak ismét jól céloztak távolról, így tovább nőtt a távolság a csapatok között (77-42). A záró negyed már csak formalitás volt. Nálunk a fiatalok is lehetőséget kaptak, közülük Gyimes Áron hármast és egy közelit is szerzett. Az utolsó percben három hármassal lépte át a száz pontot a Falco (103-59).

A pároscsatát 3-0 arányban a vasiak nyerték és jutottak be a döntőbe, míg csapatunkra a bronzcsata vár.