Végig vezetve nyertünk és szereztünk előnyt a DEAC ellen

Szinte hófehér csarnok várta csapatunkat a rájátszás első mérkőzésén a Debrecen ellen. No nem hó esett, csak a szurkolók öltöztek fehérbe. A játékosok meghálálták a bizalmat és végig vezetve megnyerték a negyeddöntő első felvonását.

Zalakerámia ZTE KK- DEAC  87-73 (23-16, 21-18, 22-17, 21-22)
Zalaegerszeg, Playoff 1. mérkőzés, 1600 néző, Jv: Praksch, Nagy, Farkas.

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 6, Paige, Szalay 8/6, Ikpe 17/9, Tóth 14, csere: Németh 6, Ostojic 17, Ona Embo 7, Keller 6, Csátaljay 5/3, Csuti 1, Gyimes, edző: Matthias Zollner

DEAC: Edwin 17/6, Drenovac 10, Neuwirth 6/6, Williamson 3/3, Buljevic 6. csere: Hőgye, Garamvölgyi 2, Tadic 14/6, Mócsán 13/3, Várszegi, Czermann 2. Hegedüs.  edző: Andjelko Mandic

Kipontozódott: Buljevic 37’,

A feldobás előtt rövid csenddel emlékeztünk még az Alba Fehérvár elleni bajnoki napján elhunyt törzsszurkolónkra, Tihanyi Gyuri bácsira.

Tóth Ádám centerkosarával adta meg az alaphangot a mérkőzésnek, melyen az első percekben felváltva vezettek a csapatok. A 3. percben Szalay hármasával kerültünk előnybe, amit a 4. percben Edwin egyenlített ki (7-7). A negyed felénél a DEAC kapta el a ritmust és sorozatban öt pontot szerezve próbáltak ellépni (7-12), de Csátaljay hármasával és Ostojic közelijével hamar kiegyenlítettünk (12-12). Kezdtünk belemelegedni a játékba és ez védekezésben és a támadásainkban is megmutatkozott (21-14). Az utolsó percben Edwin és Ostojic váltott kosarat így alakult ki a negyed eredménye (23-16).

Keller Iván egy remek egyéni villanásból szerzett kosarat, majd Ostojic forgatta meg a tengelye körül Willimasont és közelijével már tíz pont fülé kúszott az előnyünk (27-16). Debreceni időkérés után Németh szerzett labdát és zsákolt messziről ugorva egykézzel. Rendesen beragadtak a vendégek, hiszen a csak négy perc elteltével tudtak kosarat szerezni (32-19). A 14. percben Szalay újabb hármasával távolodtunk (35-19). Nehezen találta a kemény védekezés ellenszerét a DEAC. Állandósult a 15 pont körüli előnyünk, ami a hajrában Mócsán kosaraival csökkent tíz pontra (42-32). A negyed utolsó percében Dranovac közelijére Keller válaszolt, így maradt a félidőre a tízpontos különbség (44-34).

A nagyszünet után a vendégek próbálták átvenni az irányítást, de sikerült gyorsan megtörnünk a lendületüket és a negyed felére visszaállítani a tizenöt pontos előnyünket. A 26. perc elején Ona Embo kosara után időt kért a Debrecen (55-40). Nem használt az időkérés, hiszen továbbra is kézbe tartottuk a mérkőzést és tovább növeltük előnyünk (59-40). A 28. percben Edwin faragott a debreceni hátrányon, de egy gyorsindulásból szerzett Keller ziccer után Mandic mester újra időt kért (63-44). A játékrész hajrájában Mócsán és Edwin kosaraival közelített a DEAC, de Ona Embo és Ostojic tettek arról, hogy maradjon a tisztes távolság a csapatok között (66-51).

Kapkodva kezdtük a záró negyedet, de szerencsére a Debrecen nem tudta kihasználni a pillanatnyi hullámvölgyet játékunkban. Hamar kiegyenesítettük a hullámot és Tóth Ádám büntetőivel és zsákolásával távolodtunk (72-55). A 34. percben Tadic és Ikpe váltott távolit (75-58). Nem hagyta magát a vendégcsapat és Buljevic és Tadic kosaraival zárkózott, de Tóth és Ikpe pontjaival visszavertük a támadást (79-65). Talán korán elhittük, hogy a hátralévő három percben nem lehet baj és belassult a játékunk, amit a DEAC kosarakkal büntetett (81-71). Időben ébredtünk és Ostojic 2+1-es akciójával, majd Németh közelijével eldöntöttük a mérkőzést (86-71). Az utolsó percnek a Csuti, Gyimes, Csátaljay, Szalay, Német ötössel futottunk neki, amit vastapssal köszöntött a közönség, egyben megköszönte a csapatnak a remek teljesítményt és a győzelmet!