A mérkőzés hajráját elrontottuk, vereség lett a vége

A második fordulóban az MVM OSE Lions csapatához utaztunk. A hazaiak két idegenbeli mérkőzést követően mutatkoztak be hazai pályán, és végül jól hajrázva szerezték meg első győzelmüket.

MVM OSE Lions - Zalakerámia ZTE KK 83-78 (13-24, 23-23, 24-16, 23-15)

Oroszlány, Jv: Praksch, Fodor, dr. Popgyákunik

MVM OSE Lions: Ruják 2, Carter 13/3, Burton 25, Kenic 23/3, Dickerson 10. Csere: Takács Z. 6/3, Werner, Csuti 4, Illés. Edző: Váradi Kornél.

Zalakerámia ZTE KK: Garrett 26/9, Takács Ma. 6, Keller 2, Bigelow 13/3, Tóth 6. Csere: Brown 9/6, Leday 8, Takács Mi. 8/6, Sitku. Edző: Matthias Zollner.

Kipontozódott: Dickerson

Jól kaptuk el a találkozó elejét, és négy perc elteltével 10-2-re vezettünk. A lendület alábbhagyott, az OSE pedig egy időkérés után elkezdett zárkózni, és a 7. percben már náluk volt az előny (13-12). A játékrész hajrájában Garrett és Brown vette kezébe a kezdeményezést, és közösen 11 pontot szorgoskodtak össze, amivel állva hagytuk a hazaiakat (13-24).

A második negyed elején Takács Milán hármasával távolodtunk. A 14. percig tartottuk a tíz pont körüli távolságot Oroszlánytól (21-32). A házigazda nem hagyta magát leszakítani, és kezdték eltüntetni a különbséget, amihez az idén igazolt Csuti Kornél két közelije is kellett. Sikerült ritmust váltanunk, és a félidő végére visszaállítottuk a kétszámjegyű különbséget (36-47).

A nagyszünet után egy kicsit beragadtunk, két percen keresztül nem tudtunk pontot szerezni. Az OSE zárkózását a 23. perc elején Bigelow labdaszerzés utáni látványos zsákolása törte meg (40-49). Mindkét csapat sok hibával játszott, és csak apró pontokkal tudtak előre haladni. A negyed felénél Garrett hármasával újra tíz pont fölé nőtt a távolság (44-57). Az OSE megrázta magát, és a 26. percben Carter hármasával hat pontra feljöttek (51-57). Időt kértünk, de nem igazán tudtuk elkapni a ritmust, és nem tudtuk kivédekezni a hazai támadásokat, így tovább olvadt az előnyünk. A negyed vége szorosan alakult: előbb Leday, majd Garrett közelijével vertük vissza a hazaiak fordítási kísérleteit (60-63).

Két eladott labdával kezdték a csapatok a záró negyedet, majd Takács Milán és Takács Zoltán is hármast szerzett, játékosunk pedig egy duplával is megfejelte pontjait (63-68). Nagy volt a kapkodás mindkét oldalon, és pontatlan befejezések jellemezték a játékot. A 36. perc elején a hazaiak egyik legjobbja, Kenic, hintett egy távolit, majd nem sokkal később Carter egyenlített (68-68). Teljesen szétesett a játékunk, és hagytuk tovább robogni az OSE-t, akik újabb öt pontot szerezve átvették a vezetést (73-68). Zollner mester időt kért, majd Garrett büntetőivel zárkóztunk (73-70). Nem igazán sikerült megújulnunk, és az utolsó két percre hétpontos hátránnyal mentünk bele (77-70). A végén még próbáltunk visszajönni a meccsbe, de az Oroszlány jól gazdálkodott a megszerzett előnyével, és jó hajrájának köszönhetően megnyerte a mérkőzést.