Az utolsó negyed hiányzott

Három negyeden keresztül partiban tudtunk lenni az erősebb kerettel rendelkező Falco KC-val a 6. fordulóból elhalasztott mérkőzés pótlásán.

Zalakerámia ZTE KK- Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 64-90 (18-20, 16-15, 16-21, 14-34)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Kapitány, Farkas, Minár,

Zalakerámia ZTE KK: Duren 15/6, Delas 9, Bonifert 3/3, Vuko 16/6, Glenn 4, csere: Simon 5, Polster, Plézer 2, Szabó 10/3, Völgyi, Csuti, Szalay. edző: Ante Nazor

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 6/3, Doktor 6/6, Benke 11/3, Milosevic 5/3, Searcy 18, csere: Perl 14, Váradi 19/9, Kovács 5, Lake 6, Dancsecs. edző: Gasper Okorn

Csapatunkban visszatért Simon Kristóf, a maródiak sorában Antóni Csanád van továbbra is. A vasiaknál mindenkinek rendben volt sportorvosija, de a kevesebbet edző Bruinsmát pihentették.

Pontosabban kezdte a találkozót a vendégcsapat. Duren triplájával és közelijével zárkóztunk (5-6). A 3. percben Anderson és Doktor is triplát szerzett és öt ponttal ellépett a Falco (7-12). Összekapták magukat a fiúk és Vuko öt pontjával és Duren büntetőivel kiegyenlítettünk (14-14). A hajrában sorozatban hat pontot szereztek a vasiak, míg nekünk nem ültek a dobásaink (14-20). Nem tudta megtartani előnyét a vendégcsapat, Szabó 2+1-vel és Vuko büntetőjével kettő pontra visszajöttünk (18-20).

Remek betörés után Delas egyenlített (20-20). Szabó szerzett labdát és Vuko fejezte be kosárral a támadást (22-20). Szervezetten és harcosan játszottunk és a 12. percben Simon 2+1-es akciója után időt kértek a vendégek. A vasiak nehezen tudták feltörni a védelmünket és csak négy perc elteltével találtak a gyűrűnkbe (25-22). Egy eladott labda után Kovács Benedek egyenlített, majd Perl büntetőjével már a Falco vezetett (25-26). A negyed felénél Duren, majd egy perccel később Glenn egyenlített büntetőből (28-28). A 17. percben Váradi triplájával és Benke büntetőivel próbált ellépni a falco, de Glenn remek egyéni akciójának köszönhetően, amit faulttal együtt hajtott végre ismét ott voltunk a vendégek nyakán (31-33). A hajrában Searcy zsákolása után Delas büntetőivel egypontos hátrányban mehettünk pihenőre (34-35).

A nagyszünet utáni első támadásunkban remekül járt a labda kézről –kézre, végül Duren egy hármassal zárta az akciót (37-35). A palánkunk alatt Seracy-t nem tudtuk megfogni és kétszer is könnyű kosarat szerzett. A 23. perc elején Milosevic közelije után időt kértünk (37-41). Sajnos Delas triplakísérletei kimaradtak, viszont a Falco minden támadásból kosarat szerzett (37-45). Vuko hármasa végre ült a szombathelyi gyűrűben (40-45). Új lendületet kaptunk és Bonifert előbb triplát hintett, majd Perlnek adott sapkát. A 27. percben Szabó triplájával újra közel kerültünk a Falco-hoz (48-50). Lake büntetői billentették ki a vendégeket a holtpontról (48-52). Az utolsó percben a Váradi és Perl pontjaival tartotta előnyét a vasi alakulat (50-56).

A záró negyed elején Váradi triplája nem jött jól. Simon közelijével és Vuko 2+1-vel próbáltuk tartani a játék ritmusát felpörgető vendégekkel a lépést. Sajnos két rossz megoldás után újabb pontokat kaptunk és tíz pontra nőtt a hátrányunk (55-65). Támadásban elbizonytalanodtunk, míg ellenfelünk kevesebbet hibázott. A 34. percben Delas szerzett faulttal együtt kosarat, majd egy perccel később két védő között talált a vendégek gyűrűjébe (60-70). Hiába védekeztünk jobban, mint hétfőn a pontszerzés nem ment a fiúknak. A 37. percben előbb Vuko, majd Ante Nazor kapott technikait, a Falco meg magabiztosan vezetett. Az utolsó két percre már nem maradt kérdés ki nyeri a mérkőzést, így a fiatalok - Csuti, Szalay, Polster, Plézer, Völgyi - kaptak lehetőséget.

Három negyeden keresztül nem engedtük meglépni a Falco KC-t és partiban voltunk ellenük. A záró negyedben már más ritmusban játszottak a vendégek és sokkal pontosabban is játszottak és ez döntőnek bizonyult.