Csapatunk magabiztos játékkal nyert a Sopron ellen

A  szombati fájó vereség után ismét hazai környezetben lépett pályára együttesünk. A bajnokság 3. fordulójában száz pont fölé kerülve győztük le a Sopron csapatát.

Zalakerámia ZTE KK - Sopron KC 108-85 (29-17, 23-18, 24-17, 32-33)

Zalaegerszeg, 1150 néző. Győrfy, Minár, Jankovics.

Zalakerámia ZTE KK: W. Garrett 7, Takács Ma. 6, Keller,  6, Bigelow 31/18, Tóth  7. Csere: Le Day 10, Brown 31/15, Sitku 8/6, Takács Mi. 6, Szalay 2, Csizmadia, Csátaljay. Vezetőedző: Matthias Zollner.

Sopron KC: Fofana 16/6, Edwards 8/6, Takács K. 9/3, Molnár 9, Mucius 23. Csere: Kucsera, Csendes 3/3, B. Garrett 14, Fazekas 3/3, Meszlényi, Vezetőedző: Gasper Potocnik.

Remekül kezdtük a szerda esti mérkőzést, hiszem nagyon gyorsan megszereztük az előnyt. Jól védekezett a csapat, és egy rövid periódust leszámítva ez volt a jellemző ránk. Amikor a Sopron 14-11-re feljött, akkor gyújtottuk be ismét a rakétákat. Isaiah Bigelow nagyon ponterősen játszott és már az első negyed végén több, mint tíz ponttal vezettünk (29-17). Ez a játék a második tíz percben is folytatódott, Bigelow mellett Keller Iván is nagyon hasznosan játszott, valamint Tevin Brown is elkezdte szépen szórni a kosarakat. A vendégeknél ne nagyon volt senki, aki lendületet adott volna csapatának, így magabiztosa előnnyel várhattuk a második húsz percet (52-35).

A folytatásban sem lankadt csapatunk figyelme és tartotta azt a játékost, amit az első félidőben láthattunk tőle. Tóth Ádám közelije, majd Garrett pontjai után már közelítettük a húsz pontos előnyt, amit aztán át is léptünk  (61-39). Tevin Brown nagyon pontosan célzott ezen a napon, hiszen az ötödik triplája (majd a végére a hatodik is...) ért célba ért és ekkor már nem nagyon maradt kérdés. A Sopron talán lélekben is feladta a reményt arra, hogy szorosabbá tegye a mérkőzést (76-52), bár  harcoltak ők is, de a remek védekezésünkkel sokszor nem tudtak mit kezdeni. A találkozó utolsó része már sok pontot hozott mindkét oldalon, de a győzelmünket semmi nem veszélyeztette.
Ismét száz pont fölé került csapatunk, ugyanúgy, mint az első hazai találkozónkon a Szeged ellen. Szombaton folytatás idehaza, amikor a Honvéd lesz az ellenfél.