Eredmények az utánpótlás bajnokságból

U 16 kadett bajnokság, Fehér A-csoport:

Zalakerámia ZTE KK – Szolnoki KA/A 67-69  (10-15, 29-15, 8-16, 14-15,  6-8) – hosszabbítás  után

Zalakerámia ZTE KK:  Röszler 13/3, Károlyi 9, Györe 2, Gérczei 19/9, Rékli 4. Csere: Adrovicz B. 2, Boncz 2, Kámán B. 14, Kakas 2, Rinkó, Babos. Vezetőedző:  Bödör Ferenc.

Bödör Ferenc értékelése: - A szolnoki csapattal nem játszottunk még ebben a szezonban, de az eddigi eredményeik figyelemre méltóak voltak. Szerettük volna minél nagyobb számban megvalósítani az elképzeléseinket, ami úgy gondolom, nagyrészt sikerült is. Végig kiélezett mérkőzést játszottunk az egyik továbbjutóval, a rendes játékidő utolsó perceiben viszont sokat hibáztunk az ellenfél palánkja alatt. Tíz büntetőt is hibáztunk, és ez hosszabbítást eredményezett. Sajnálom a srácokat, mivel az utóbbi hetek egyik legjobb játékát hoztuk.

Szolnoki KA/A – Zalakerámia ZTE KK 86-66 (20-13, 24-17, 29-10, 13-26)
Szolnok.

Zalakerámia ZTE KK: Röszler 13, Károlyi 10, Györe 6, Gérczei 14/6, Rékli. Csere: Adrovicz B. 2, Boncz 8/3, Martonics 5, Kakas 8, Rinkó, Bánfi. Vezetőedző:  Bödör Ferenc.

Bödör Ferenc értékelése: - A pár nappal  korábbi  mérkőzés teljesítményét most nem tudtuk megismételni, csak fellángolásaink voltak. A Szolnok, különösen a harmadik negyedben, más fordulatszámon pörgött és ezt a ritmust ma nem tudtuk felvenni. Az utolsó negyedben tudtunk egy kicsit tudatosabban játszani, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy az ellenfelünknél ekkor már a legjobbak a padon ültek.

U12 Gyermek Kupa, Sopron:
Zalakerámia ZTE KK – Soproni Sportiskolás Bivalyok 79-73 (16-19, 28-16, 11-18, 25-20)

Zalakerámia ZTE KK: Bencze G.  25, Nagy M. 19, Ouldamar B. 15, Szalai Z. 7, Zsédely 2. Csere: Szőllős 5,, Kocsis 2, Szak 1, Németh 1, Péterfi 1, Csizmadia 1, Agárdi. Vezetőedző: Ambrusné Bacsárdi Szilvia.

Körmendi Törpördögök - Zalakerámia ZTE KK 74-90 (22-15, 14-30, 25-22, 13-23)

Zalakerámia ZTE KK: Bencze G.  27, Nagy M. 12, Ouldamar B. 20, Szalai Z. 19, Zsédely 10. Csere: Szőllős, Kocsis 1, Németh, Péterfi 1, Csizmadia, Agárdi. Vezetőedző: Ambrusné Bacsárdi Szilvia.

Ambrusné Bacsárdi Szilvia értékelése: -  A Sopron három játékossal erősített a legutóbbi találkozó óta, és egy kifejezetten küzdős, hajtós, faulthatáron mozgó játék alakult ki. Mindkét oldalon voltak nagyon jó helyzetfelismerések, és kifejezetten jó egy-egyek. Maximálisan elégedett voltam, hogy fel tudtuk venni a versenyt, mert eddig nagyon kevés alkalommal találkoztunk ennyire gyors ritmusú mérkőzéssel, és örülök, hogy felül tudtunk kerekedni mind támadásban, mind védekezésben. Ki kell emelnem, hogy a kulcsmomentumnak számított, hogy elég jól működött a kizárásunk, és jól lepattanóztunk, mindkét oldalon. A Körmend ellen már nagyon sok mérkőzést játszottunk, és örülök, hogy sikerült ekkora fölénnyel nyernünk. Lépéselőnyt tudtunk kialakítani, hogy sok kosarat tudtunk szerezni befutásokból, amit most először tudtunk igazán érdemben megvalósítani. Az U12-es csapat a negyedik fordulót követően a felsőházi rájátszásba jutott, majd további négy forduló alatt kivívta, hogy az U12-es bajnokság Nyugati Régiós Bajnoka lett. Ezzel tulajdonképpen a legjobb 4 csapat közé kvalifikálta magát. A következő megmérettetés, amelybe kvalifikálta magát az együttes, az U12-es Szakmai Torna lesz.

Fotó: Jóna István