Fiataljaink eredményei

U19. Alapszakasz, főtábla, B-csoport, Sopron:

Soproni SI KA SKC/A – Zalakerámia ZTE KK/A 95-80 (24-16, 27-25, 22-21, 22-18)

Zalakerámia ZTE KK/A: Ruzsics 5, Tóth B. 16/6, Kovács Á. 5/3, Garai 15/3, Mészáros 28/12. Csere: Györe 2, Szalai K. 2, Tóth M. 4, Horváth, Gérczei 3/3. Vezetőedző: Bodrogi Csaba.

Bodrogi Csaba értékelése: "Ezúttal a tavalyi juniorbajnokság 2. helyezett csapatához utaztunk. Hasonlóan nehéz mérkőzésre számítottunk, mint az első fordulóban, ugyanakkor bíztunk abban, hogy az előző mérkőzés tapasztalatai alapján nagyobb ellenállást mutatunk. A mérkőzés kezdeti perceiben a soproniak agresszív védekezése ellen nem találtuk meg a megfelelő megoldásokat, azonban a negyed végére kezdtük felvenni ezt a ritmust. Tulajdonképpen a mérkőzésen az első negyedben megszerzett hátrányunkat vittük végig. Támadásban olykor remek egyéni akciókból tartottuk magunkat versenyben, de csapatszinten is dolgoztunk ki tiszta helyzeteket. Annak ellenére, hogy sok pontot kaptunk, többször zavarba hoztuk ellenfelünket a védekezésben, szerzett labdákból tudtunk indítani, és könnyű kosarakkal közelebb kerülni. Ezen a mérkőzésen is a legnagyobb különbség a lepattanók megszerzésében volt, mert 22 lepattanóval többet szereztek meg a soproniak. Ezt némileg ellensúlyoztuk a kevesebb eladott labdák számával, de ekkora hátrányból csak ezt az eredményt tudtuk elérni. A mérkőzésen mutatott játékkal összességében elégedettek lehetünk, mert felvettük ellenfelünk agresszív stílusát, alkalmazkodtunk, és egy pillanatra sem adtuk fel, ami előremutató lehet a folytatásban."

U16 Kadett Bajnokság, Alapszakasz, C-csoport, 2. forduló, Pécs:

NKA Pécs/B – Zalakerámia ZTE KK 86-62 (26-18, 25-19, 18-12, 17-13)

Zalakerámia ZTE KK: Adrovicz 5, Szabó Zs. 5, Kovács D. 4, Martonics 22/6, Károlyi 15. Csere: Szlavicsek, Csonka, Némethy 2, Péter L. 6, Németh G. 2, Kása 1, Török. Vezetőedző: Németh Csaba.

Németh Csaba értékelése: "Csoporton belüli rangadóra készültünk a tavalyi serdülő bajnokcsapatra épülő hazaiak ellen, de nem sikerült felnőnünk a feladathoz. Megint álmosan kezdtünk, 10 pont feletti hátrányból kellett kapaszkodnunk, és bár a második negyedben többször is visszajöttünk öt pontra, ilyenkor egyéni hibáinkból a Pécs mindig megújult egy rohanással. A hazaiak ezen a napon meglepően jól dobták a triplákat, az első félidőben 50, összességében 39 százalékkal, ami bármely szinten extra lenne. A mérkőzést mégsem ez döntötte el, hanem saját pocsék dobóteljesítményünk: 40 kihagyott duplával és 16 elpocsékolt büntetővel senki ellen nem lehet győzni. Lepattanókban jobbak voltunk, eladott labdákban egálban, tehát csak a dobásainkon múlt a meccs. Bosszantó, hogy rossz dobásaink nagy része nem is az ellenfél védekezésével kikényszerített hibából adódott, hanem saját figyelmetlenségünkből. Nincs ekkora különbség a két csapat között, mint ami most kijött, így a visszavágón javítanunk kell majd. A következő kihívás most a Honvéd B elleni hazai meccsünk lesz."

U14, Regionális Bajnokság, 1. forduló, Zalakaros:

Kanizsa KK - Zalakerámia ZTE KK/B 62-90 (20-24, 6-27, 16-11, 20-28)

Zalakerámia ZTE KK/B: Ouldamar B. 24, Nagy M. 24/6, Kocsis 14, Szőllős 12/6. Csere: Péterfi 7, Zsédely 4, Csizmadia 2, Gyalogh 2, Némethy 1, Halász, Pintér, Agárdi. Edző: Czeglédi Károly.

Zalakerámia ZTE KK/B – Ifjú Sólymok KSE Szombathely 90-59 (28-15, 8-16, 31-10, 23-18)

Zalakerámia ZTE KK/B: Nagy M. 43, Ouldamar B. 13, Némethy 10/3, Szőllős 10/3, Zsédely 9/3. Csere: Kocsis 5, Gyalogh, Pintér, Péterfi, Halász, Agárdi, Csizmadia. Vezetőedző: Czeglédi Károly.

Czeglédi Károly értékelése: "Elindultunk egy hosszú úton, ennek az első próbatételén túljutottunk, méghozzá sikeresen. Momentumokban már látszott a tornán, hogy honnan hová szeretnénk jutni, de nyilván sok még a teendőnk. Szeretném megdicsérni az eddigiekért a fiúkat, a második mérkőzésen nyújtott teljesítményért pedig külön dicséretet érdemel Nagy Milán. Ezúton köszönöm meg Ambrus Péter kollégám segítségét a hétvégi tornához."

U12 Gyermek Bajnokság, Alapszakasz, 1. forduló, Körmend:

Zalakerámia ZTE KK/A – Ifjú Sólymok Szombathely 85-61 (5-9, 39-27, 19-16, 22-9)

Zalakerámia ZTE KK/A: Bencze L. 10, Jónás 3, Andrasek 3, Zsilvölgyi 1, Fábián 9. Csere: Bencze G. 55, Sinka, Adrovicz 1, Jokhel 1, Szak 2, Horváth Cs., Szabó G. Vezetőedző: Kovács László.

Körmendi Törpördögök – Zalakerámia ZTE KK/A 65-72 (16-11, 20-35, 15-8, 14-18)

Zalakerámia ZTE KK/A: Bencze L. 9, Jónás 7, Andrasek 4, Zsilvölgyi 2, Fábián K. Csere: Bencze G. 40, Sinka 1, Adrovicz 1, Jokhel 1, Szak 5, Bertók 1, Madár 1. Vezetőedző: Kovács László.

Kovács László értékelése: "Első két idei mérkőzésünkön sikerült győznünk, aminek nagyon örülünk. Két, jó játékosokból álló, jól felkészített csapatot tudtunk legyőzni. Ebben döntő szerepe volt Bencze Gergő kiemelkedően ponterős támadójátékának, és a csapat nagy erőket mozgósító védekezésének. Az első forduló izgalma és a túlzott akarás lehetett az oka annak, hogy viszonylag sok hibával, az edzés teljesítményeik alapján vártnál kevésbé hatékonyan játszottak a csapatból többen is. Támadásban ez néhány elkapkodott dobásban jelentkezett, védekezésben pedig 'túlvédekezésben': felesleges kiugrásokra, kockázatos szerelési kísérletekre, túlzott agresszivitás miatti személyi hibákra gondolok. Sok tanulsággal szolgált a két mérkőzés, amelyeket az előttünk álló edzésidőszakban fel is fogunk használni. Nagyon szorgalmasan edző kis csapat a miénk, és biztos vagyok abban, hogy a következő fordulóban még jobban fogunk játszani, egyénileg és csapatként is."