Közel volt, de nem jött össze a bravúrgyőzelem

Az 5. fordulóban az Alba Fehérvár vendégeként lépett pályára csapatunk. Ismét egy olyan mérkőzést játszottunk, ahol nagy esélyünk volt a győzelem megszerzésére. Sajnos a hajrában egy kisebb megingás elég volt a hazaiaknak, hogy megszerezzék a győzelmet.

Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE KK 97-92 (27-25, 17-24, 25-17, 28-26)

Székesfehérvár, JV: Földházi, Montgomery-Tóth, dr. Németh

Alba Fehérvár: Nichols 20/6, Vojvoda 13/9, Horne 22/12, Filipovity 17/9, Smith 6. Csere: Krivacevic 3, Thomas 13/12, Kass 3/3. Edző: Alejandro Zubillaga

Zalakerámia ZTE KK: Takács Ma. 10/9, Garrett 23/6, Keller 8/3, Bigelow 19/9, Tóth 8/3. Csere: Brown 9/6, Leday 8, Takács Mi. 7. Edző: Matthias Zollner

A találkozó első felében előbb Bigelow, majd Garrett szerzett távolit (0-6). A 3. perc elején Vojvoda törte meg a hazai gólcsendet, majd Horne és Smith kosaraival fordítottak (7-6). Keller hármasával lendült tovább csapatunk, majd Garrett közelijével távolodtunk (7-11). Próbáltuk gyorsítani a játékot, de nem játszottunk pontosan, így a 6. percben Nichols büntetőivel egyenlített az Alba (12-12). A folytatásban felváltva vezettek a csapatok, de igazán komoly előnyt egyik fél sem tudott kiharcolni. A negyed utolsó percében Garrett duplájával vezettünk (23-25), de Horne hármasával és Thomas büntetőjével fordított a Fehérvár (27-25).

A második negyed elején felváltva potyogtak a kosarak, a védekezés egyik oldalon sem működött túl jól. A házigazda egészen a 15. percig tartotta egy-két pontos előnyét, amikor Tóth Ádám, majd Takács Martin hármasával fordítottunk (36-37). A hazai időkérésből csapatunk jött ki jobban, és határozott védekezéssel, valamint pontos támadójátékkal újabb taktikai szünetre késztettük az Alba vezetőedzőjét, Alejandro Zubillagát a 17. percben. Két perc alatt 2-10-es sorozatot produkáltak a fiúk (38-47). A negyed végére faragni tudott a hátrányán a hazai csapat, de így is öt ponttal megnyertük a félidőt (44-49).

A nagyszünet után Tóth Ádám klasszikus horogdobásból szerzett kosarával nyitottunk, majd Nichols triplája után Garrett faulttal együtt szerzett közelit (47-54). A hazaiaknál Horne és Filipovity, nálunk Takács Martin és Bigelow szerzett távolit, így nem csökkent a különbség (55-61). A negyed felénél, remek ütemű labdaszerzés után, Bigelow ziccerezett, majd Vojvoda megszerezte első távoliját (61-65). A játékrész végén hullámvölgybe kerültünk, amit az Alba kihasznált, és átvette a vezetést (69-66).

Nagy lendülettel kezdtük a negyedik negyedet, és Garrett vezérletével kiegyenlítettünk (72-72). Nálunk volt a kezdeményezés, az Albának pedig folyton zárkóznia kellett. A negyed feléhez közeledve (75-78) fordult a kocka: előbb Thomas egy távolival egyenlített, majd Nichols és Vojvoda kosarával öt ponttal ellépett a Fehérvár (83-78). A 36. percben Tóth dobta közelebb csapatunkat, majd labdát szereztünk, és Bigelow büntetőivel egy pontra zárkóztunk (85-84). A 37. perc elején Keller ugyan egyenlített, de pillanatok alatt nyolc pontot kaptunk, ami döntőnek bizonyult (91-83). Hiába kapaszkodtunk a végjátékban, fordítani nem tudtunk (97-92).