A 2. fordulóból elhalasztott mérkőzést pótoltunk az Alba Fehérvár ellen.

Zalakerámia ZTE KK-Alba Fehérvár 79-97 (17-26, 28-25, 18-25, 16-21)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Praksch, Söjtöry, Nagy

Zalakerámia ZTE KK: Duren 16/3, Delas 22/9, Bonifert 8, Vuko 19/3, Glenn 5, csere: Szabó 9/3, Völgyi, Plézer, Simó, Csuti. edző: Ante Nazor

Alba Fehérvár: Turner 17/3, Lukács 15/6, Curry 22/9, Davis 18/3, Ahmad 10/3, csere: Takács Ma. 3/3, Takács Mi. 2, Balsay, Omenaka 7, Awogbemi, Kass 3/3, edző: Forrai Gábor

Mindkét oldalon három játékost kellett nélkülözniük a szakvezetőknek. Az Albánál Vojvoda, Csorvási és Markovic, míg nálunk Simon, Polster és Antóni hiányzott.

A találkozó elején felváltva potyogtak a kosarak. A 4. percre 8-0-s futással került előnybe a Fehérvár (4-12). Úgy tűnt összekapják magukat a fiúk és Bonifert és Delas közelijével zárkóztunk (11-16). A folytatás kísértetiesen hasonlított a keddi edzőmeccshez, mert nem tudtuk megállítani a vendégeket. Turner és Takács is triplát szerzett, míg nekünk csak büntetőkből sikerült pontokat szereznünk. Az utolsó percben Takács büntetőivel már tíz pont fölé kúszott a vendégek előnye. Utolsó momentumként a negyedben Vuko tett róla, hogy csökkenjen a különbség (17-26).

A második negyed elején próbálta tartani tíz pont körüli előnyét a Fehérvár. A 12. perc elején Delas triplájával, majd Vuko közelijével zárkóztunk (24-29). Vendég időkérést követően Curry és Davis pontjaira Szabó jó centerezése és Bonifert három büntetője érkezett válaszul (29-33). A 14. percben két gyors kosárral távolodott az Alba. Jókor jött Duren triplája, majd jó védekezés után Delas 2+1-vel két pontra zárkóztunk (35-37). A 16. perc elején Ahmad maradt üresen a triplavonalon és nem hibázott (35-40). Szabó helyére visszatérő Glenn büntetőivel zárkóztunk, de ismét Ahmad tolta tovább a vendégek szekerét (37-42). A következő perc triplaesőt hozott Delas kezdte, Curry és Lukács folytatta (40-48). Időkérésünk után Vuko harcolt meg egy kosárért, majd a faultért járó büntetőt is bedobta (43-48). Delas átadásából Duren volt eredményes. Az utolsó percben Davis büntetőivel szilárdította meg vezetését az Alba (45-51).

Delas triplával kezdődött a harmadik negyed, majd Duren kosarával egy pontra feljöttünk (50-51). Két gyors kosárral rendezte sorait az Alba (50-55). Delas vitte hátán a csapatot, de a vendégek nem hagyták, hogy túl közel kerüljünk (54-62). A negyed felénél Duren szerzett közelit faulttal együtt, ahogy a másik oldalon Turner is (57-65). A 27. percben Davis törte meg a duplák sormintáját egy triplával. Az utolsó percbe kanyarodva Curry pontjaival kúszott ismét tíz pont fölé a hátrányunk (63-76).

Szabó egy utolsó másodperces triplával nyitotta a záró harmadot (66-76). Glenn egy felesleges fault után kipontozódott. Lendületbe jött a Fehérvár, amit időkéréssel próbált lassítani Ante Nazor (66-81). Kezdett szétesni a játékunk, míg a vendégek sorra szerezték pontjaikat (66-85). Nazor mester már a második idejét volt kénytelen kikérni. A sporik mindkét oldalon fújtak egy-egy támadóhibát, majd Vuko törte meg a gólcsendünket (68-85). Sajnos a védekezésünk nem javult és hiába szereztünk kosarat, gyorsan kaptunk is egyet. A 38. percben Vuko szerzett távolit, amire Curry válaszolt szintén hármassal (74-94). Bonifert szerzett emberrel a hátán, faulttal együtt egy duplát, majd a büntetőjét is bedobta. Az utolsó percen belül Simó Bence és Csuti Kornél is lehetőséget kapott.