Szurkolók megkülönböztetéséről: a Tagozat elnökének nyílt levele

Sajnos, nem mondhatom azt a tisztelt szurkolóknak, hogy létezik szabály, amely ezt a kérdést rendezi. Ugyanakkor az a véleményem, hogy hosszú távon az ilyen megoldások nem szolgálják a klubok érdekeit, és nem is tartom őket sportszerűnek. Ha ez az eljárás elterjed, és azok a klubok is alkalmazni kezdik, amelyeknek szurkolói csak drágább jeggyel tudták az idegenbeli mérkőzéseket látogatni, akkor gyakorlatilag minden egyesület a saját szurkolóival fizetteti meg ezt a plusz bevételt.További következmény lehet az is, hogy a drukkerek nem vagy csak kevesebben kísérik el kedvenceiket az idegenbeli rangadókra, s emiatt az esetleg tervezett plusz bevétel is elmarad.

Azt javasolom a sportszervezeteinknek, hogy a versenykiírásban rögzített mennyiségű (15 százalék) jegy átadásakor, biztosításakor ne alkalmazzanak megkülönböztetést, kínálják ugyanazon az áron a belépőket az ellenfél szurkolóinak, mint a sajátjaiknak. Biztos nem vagyok benne,de elképzelhetőnek tartom, hogy jogi szempontból is aggályos lehet az ilyesfajta megkülönböztetés. Abban viszont biztos vagyok, hogy a sportszervezetek kapcsolatára mindenképpen negatívan hat, és megrontja a szurkolók, illetve a sportszervezetek jó viszonyát is.

Õszintén remélem, ezen írás elegendő ahhoz, hogy a néhány egyedi esetnek ne legyen folytatása, a probléma pedig megoldódik a sportszerűség keretein belül, és nem kell erre vonatkozó szabályt beépíteni a versenykiírásba.

Rózsás Gábor
az MKOSZ Férfi Tagozat elnöke

Megosztás