Újabb száz pont feletti hazai győzelem

A negyedik fordulóban hazai pályán fogadtuk az Endo Plus Service Honvéd együttesét. A mérkőzést végig kézben tartva, jó csapatjátékunknak és dobóformánknak köszönhetően a harmadik hazai mérkőzésünket is megnyertük.

Zalakerámia ZTE KK- Endo Plus Service Honvéd 104-85 (31-19, 27-30, 23-16, 23-20)

Zalaegerszeg, 1330  néző, JV: Kapitány, Söjtöry, Nagy

Zalakerámia ZTE KK: Takács Ma. 7, Garrett 23/6, Keller 6/6, Bigelow 22/6, Tóth 13, csere: Takács Mi. 3, Leday 6, Sitku, Brown 21/9, Csizmadia, Szalay, Csátaljay 3/3,  edző: Matthias Zollner

Endo Plus Service Honvéd: Hajdú 3/3, Gatling 21/12, Reiziger 2, Grubor 7/6, Filipovic 11, csere: Hardrict 17/6, Major 5, Kopácsi 9/9, Bajo 2, Balogh 4, Mucza 4. edző: Zlatko Jovanovic

Kipontozódott: Leday, ill: Hardrict

Kiállítva: Grubor

A vendégeknél Simon Kristóf hiányzott sérülés miatt, míg nálunk továbbra is Aaron Jones van a maródiak listáján.

Vendég hármas után három Bigelow-büntető következett (3-3). Magasabb fokozatra váltottunk, és jó védekezéssel állva hagytuk a fővárosiakat. A 3. percben Garrett hármasánál időt kértek a vendégek (12-3). Csak némileg sikerült megtörnie a lendületünket a Honvédnak, és a negyed második felére fordulva tíz pont felett tartottuk a különbséget (19-7). A harcos, gyors játék nem ízlett ellenfelünknek, és csak büntetőkből tudtak kosarat szerezni (21-10). A játékrész végén Kopácsi két távolijával faragott hátrányából a Honvéd, majd Brown és Hardrict hármasával zárult a negyed (31-19).

Grubor hármasára Keller válaszolt szintén egy távolival, így tartottuk a kétszámjegyű távolságot (34-22). A védekezésünk hatékonysága visszaesett a játékrész elején, ami felhozta a vendégek támadójátékát. A negyed felénél Grubor újabb hármasával négy pontra olvadt az előnyünk (41-37). A 15. percben hazai támadásnál Tóth Ádám és Grubor küzdött a palánk alatt, játékosunk ellen támadóhibát fújtak, majd a földön a vendégjátékos hátba rúgta centerünket, amiért sportszerűtlen hiba járt. Grubor nem állt le, és lökésért újabb sportszerűtlen hibával kiállították, így el kellett hagynia a csarnokot. Négy büntető és egy labda volt a vendégek büntetése, amiből három pontot sikerült szereznünk (46-37). A folytatásban főleg a támadójátékban jeleskedtek a csapatok, a védekezés egyik oldalon sem volt erős, ezt jól mutatja a negyedben szerzett 57 pont. A félidő utolsó másodperceiben Bigelow szemfülesen szerzett labdát a vendéggyűrű alatt, és közelijével alakult ki az 58-49-es eredmény.

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok a nagyszünet után, és felváltva szereztek pontokat. A vendégeknél Gatling vette kezébe a karmesteri pálcát, és kosaraival zárkóztatta csapatát (67-59). A 26. percben Leday közelijével és Bigelow triplájával ismét tíz pont fölé nőtt az előnyünk (72-59). A fővárosi időkérés után Bigelow, majd Brown is hármast szerzett (78-61). A 29. percben Takács Martint le kellett cserélni, mivel egy ütközés után felszakadt a bőr a bal szeme alatt (81-65).

Parázs hangulatban kezdődött a negyedik negyed, sok faultot kaptunk, és pontatlanul játszottunk. A 33. percben Leday kipontozódott. A 34. perc elején Brown szerzett labdát, majd hatalmas Bigelow-zsákolással fejeztük be a támadást. A következő támadásból Brown szerzett távolit, majd Garrett közelijével már kilencven pontnál jártunk (90-74). Folyamatosan nyílt az olló a csapatok között, igaz, a Honvéd mindent megpróbált, hogy faragjon a hátrányából. A 37. percben Zollner mester magához hívta játékosait (96-81). A 38. percben Brown dobta át a száz pontot (101-81). Az utolsó két percre jöttek a fiatalok, Csátaljay hármassal iratkozott fel a pontdobók közé. A vége magabiztos és megérdemelt 104-85-ös győzelem.