U18 junior, Fehér-csoport:

Zalakerámia ZTE KK-NKA Pécs „B” 63-65 (29-23, 20-25, 18-23, 22-22)
Zalaegerszeg, Ostoros Károly Csarnok.
Zalakerámia ZTE KK: Tóth B. 23/3, Takács L. 12/3, Novák Téglás 20/12, Gyimes 21/6, Böcskei 1. Csere: Hosszú, Billege 2, Horváth Barnabás 9, Horváth Bálint, Tóth M. 1. Vezetőedző: Bödör Ferenc.

Bödör Ferenc értékelése: - Az utóbbi hetek legjobb támadójátékát nyújtottuk, sok üres helyzetet dolgoztunk ki, azonban ezeket kíméletlenül ki kellene használnunk. A védekezésben már voltak gondjaink, de elsősorban az eladott labdáink és a kevesebb lepattanó okozták a vesztünket. Kár érte, mert hajtottak a fiúk rendesen, azonban a nagyobb hibáink mind döntő szituációkban voltak. Az irány most jó volt ez jól jel a továbbiakra.

Galéria a képre kattintva

Zalakerámia ZTE KK – Szolnok Kosárlabda Akadémia 83-88  (15-23, 19-15, 20-15, 29-35)

Zalakerámia ZTE KK: Tóth B. 26/9, Takács 10, Novák Téglás 16/6, Gyimes 23/3, Böcskei 2. Csere: Garai 2, Billege 1, Horváth B. 3. Vezetőedző:  Bödör Ferenc.

Bödör Ferenc értékelése: - Az első negyedben nagyon dekoncentráltan játszottunk, sok eladott labdánk volt. A második negyedben már fegyelmezettebb volt a csapat,  ezáltal közel kerültünk az ellenfelünkhöz. Sajnos mélységi játékunk abszolút nincsen, ezért ezt nehéz kintről ellensúlyozni, bár így is dobtunk 83 pontot, ami az ezeken a posztokon lévők kreativitását dicséri. A belső védekezésünkön változtatni kellett, így viszont feljavult a Szolnok periméter támadása, és ezt nem tudtuk kezelni. Hozzátartozik, hogy rengeteg eladott labdánk volt, igaz a Szolnoknak is, de itt a rossz döntések miatt kerültünk rossz szituációkba. Ötpontos vezetésünknél a harmadik negyed végén az eredményjelző meghibásodása miatt kialakult várakozás megtörte a lendületünket, ezzel a lehetőséggel pedig élt az ellenfelünk.

U 16 kadett, rájátszás, Piros-csoport, 5. forduló:
Vasas Akadémia/A -Zalakerámia ZTE KK/A 86-43 (27-11, 14-16, 26-11,  19-5)
Budapest.
Zalakerámia ZTE KK/A:  Ruzsics 2, Tóth Á. 5, Tóth L. 6, Gérczei 14/6, Jordán 6. Csere: Boncz, Károlyi 5, Kovács Á. 5, Aranyosi, Rékli. Vezetőedző: Németh Csaba.

Németh Csaba értékelése:  - Az előző mérkőzéshez képest akaratban és támadójátékban vártunk előrelépést a tabella harmadik helyén álló Vasas otthonában. Sajnos az első és harmadik negyed elején is 5-5 percig fegyelmezetlenek voltunk. Többek között a letámadásra nem a megbeszéltek szerint reagáltunk, ezzel mindkétszer adtunk 15 pont előnyt ellenfelünknek. Csak a második negyedünk volt értékelhető, itt talpra álltunk, ezt legalább megnyertük. A Vasas sebességben, agresszivitásban és dobásban nőtt fölénk.  A nagy különbség ellenére az egy héttel korábbi teljesítményünkhöz képest küzdésben és csapatjátékban így is jobban teljesítettünk. Rövid padunk miatt a harmadik negyedben ismét elfáradtunk, de muszáj ilyen meccseket játszanunk a fejlődés érdekében. Kis szünet után a listavezető Sopron érkezik hozzánk. Addig is dolgozunk és bízunk a javuló játékunkban.

U 16 kadett, regionális bajnokság:

Zalakerámia ZTE KK/B -Győri KC/B 58-73 (20-16, 11-27, 14-14, 13-16)
Zalaegerszeg.
Zalakerámia ZTE KK „B”: Bánfi 7/3, Vértes 3/3, Kámán B. 8, Babos 14/6, Szalai Zs. 14/9. Csere: Röszler 4/3, Gombkötő 4, Rinkó 4, Kovács V.,  Gergály. Vezetőedző: Bodrogi Csaba.

Bodrogi Csaba értékelése: - Lendületesen kezdtük a mérkőzést, ahogyan azt kell, és az egész pályás letámadással sikerült hibákra kényszeríteni az ellenfelünket. Játszottunk a nekünk kedvező ritmusban, több gyors kosarat is szereztünk. A győriek ezt követően átálltak zónavédekezésre, amire nem tudtunk megfelelően reagálni. Sajnos a védekezésünk visszaesett, ráadásul nagyon sok támadólepattanót engedélyeztünk nekik. Rossz ritmusban támadtunk, sorra kaptuk az indítás-kosarakat, tulajdonképpen a második negyedben el is dőlt a mérkőzés. A folytatásban egyenrangú ellenfele voltunk a Győr csapatának, de a hátrányunkból már nem sikerült faragni.

U14 serdülő, országos főtábla, 4. forduló:
Zalakerámia ZTE KK/A - Alba Fehérvár /A 67-59  (20-10, 16-26, 22-10, 9-13)
Pécs.
Zalakerámia ZTE KK „A”: Némethy, Kása 6,  Domján,  Károlyi 28, Horváth L. Csere: Babos B. 14, Németh G., Péter L. 2, Kámán H. 1, Adrovicz B. 16. Vezetőedző: Hanzséros Alajos.

Hanzséros Alajos értékelése: - A főtábla negyedik fordulóját Pécs rendezte. A sok beteg (Bek Péter, Hart Hunor, Lovasi Andor, Martonics Armand, Szabó Zsombor) miatt 10 fős csapatunk az első félidei csere lehetősége nélkül lépett pályára az Alba Fehérvár ellen. A két szokatlan összetételű ötös idősebb, 2009-es születésű tagjainak irányításával nyertük meg a mérkőzést.
Zalakerámia ZTE KK/A - Cívis KK Debrecen 101-48  (25-8, 24-17, 31-16, 21-7)

Zalakerámia ZTE KK: Némethy 9, Kása 2, Domján 13, Károlyi 22, Horváth L. 2. Csere: Babos B. 12, Németh G., 2, Péter L. 2, Kámán H. 12, Adrovicz 25. Vezetőedző: Hanzséros Alajos.

Hanzséros Alajos értékelése: - A mérkőzést jó játékkal nyertük meg. A játékperceket arányosan osztottuk be, minden pályára lépő dobott pontot. A tehetséges fiatalokból álló Debrecen egy hosszabbításban megnyert találkozó után, rövid pihenőt követően duplázott, a különbség ezért lett ilyen nagy.

Zalakerámia ZTE KK/A -PVSK NKA/A 104-48  (20-8, 34-8, 23-17, 27-15)

Zalakerámia ZTE KK/A: Némethy 12, Kása 6, Domján 10, Károlyi 12,  Horváth L. 4. Csere: Babos B. 14, Németh G. 8, Péter L. 7, Kámán H. 12, Adrovicz 19.  Vezetőedző: Hanzséros Alajos.

Hanzséros Alajos értékelése: - A PVSK NKA/A gárdájával többször találkoztunk a bajnokságban, így a hazai csapatot jól ismertük. Kiválóan, önzetlenül és nagy kedvvel játszottak a fiúk. Hat játékos ért el kétszámjegyű ponteredményt, s mindenki legalább két kosarat szerzett. Öt beteg játékos nélkül játszottunk le három meccset. A szombati korai ébredés után fokozatosan javult a játékunk és remekül szerepeltünk. Jó volt látni a csapat szép és eredményes kosárlabdáját.

U 12, Gyermek Kupa, A-csoport, 7.forduló:

Zalakerámia ZTE KK-Körmendi Törpördögök 51-75 (12-14, 18-23, 14-20, 7-18)
Körmend.
Zalakerámia ZTE KK: Molnár-Oravecz 1, Bohár 3, Nagy M. 5, Viant 11, Márton B. 6. Csere: Hunyadi 8, Ouldamar B. 6, Soltész 6, Szalai Z. 5, Sulyok, Takács, Csegezy.  Vezetőedző Ambrus Péter

Ambrus Péter értékelése: - Jól kezdtük a mérkőzést az első negyedben meg tudták csinálni a fiúk a megbeszélteket. A második ötösünk tartotta magát, de sok volt a bizonytalanság, bátortalanul támadtunk. Hétpontos különbséggel fordultunk, a feladat adott volt, de egyre többet hibáztunk a dobásoknál. A záró negyedben a Körmend fölénk kerekedett mindenben ők domináltak sajnos. Bízom benne, hogy a bajnokság zárásaként még találkozhatunk velük.

Zalakerámia ZTE KK – Ifjú Sólymok Szombathely 77-38 (14-10, 32-13, 17-6, 14-9)

Zalakerámia ZTE KK: Molnár-Oravecz 1, Bohár 8, Nagy M. 12, Viant 10, Márton B. 4. Csere: Hunyadi Z. 16, Ouldamar B. 13, Soltész 3, Szalai Z. 4,  Sulyok 3, Takács 1, Csegezy 2. Vezetőedző: Ambrus Péter.

Ambrus Péter  értékelése: -  Ami a Körmend elleni meccsen nem jött össze, az most sikerült. Az elejétől kezdve érződött, hogy ezt a mérkőzést mi uraljuk és a saját játékainkat tudtuk játszani. Gratulálok a csapatnak a szép játékhoz. Az utolsó fordulóra készülünk, ahol eldől milyen jellegű országos döntőt játszhatunk!